Trudno wyobrazić sobie studia, które oferują tak wszechstronne umiejętności przydatne w wielu sektorach gospodarki, jak ma to miejsce w przypadku zarządzania. Chcesz dołączyć do grona studentów, którzy nie chcą martwić się o swoją atrakcyjność na rynku pracy? Zobacz, co można robić po zarządzaniu i dlaczego warto podjąć studia na tym kierunku.
Studia licencjackie z zarządzania – szerokie perspektywy dla absolwentów naszej Uczelni
Energetyka, dobra konsumpcyjne i usługi, a także transport, logistyka i motoryzacja to sektory, które wykazują znaczny wzrost zatrudnienia, co wpływa na rosnące znaczenie stanowisk zarządczych w tych obszarach. Dzięki temu kierunek oferuje obiecujących możliwości dla absolwentów – jeśli chcesz stać się jednym z nich, zapisz się na studia licencjackie Zarządzanie.
Studia otwierają drzwi do świata analizy zachowań oraz preferencji klientów, co jest konieczne do tworzenia efektywnych strategii marketingowych. Wiedza, którą zdobędziesz realizując rozbudowany program, pomoże Ci dostosowywać produkty i usługi do dynamicznie zmieniającego się rynku. Jest to jedna z nadrzędnych umiejętności pożądanych u współczesnych przedsiębiorców, która pozwala podjąć pracę na wielu różnych stanowiskach.
Jaka praca po zarządzaniu? Specjalista ds. rekrutacji
Jedną z najpopularniejszych ścieżek zawodowych obieranych przez absolwentów zarządzania jest praca w dziale HR jako specjalista ds. rekrutacji. Pracując na tym stanowisku w jednej z korporacji będziesz odpowiadać przede wszystkim za proces zatrudniania nowych pracowników, a w konsekwencji za efektywność i jakość całego zespołu. Do twoich zadań będzie należeć m.in.:
- prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych,
- ocena umiejętności i doświadczenia kandydatów,
- przygotowywanie niezbędnych dokumentów.
Umiejętności związane z trafną oceną i analizą, które zdobędziesz na studiach, okażą się kluczowe na stanowisku specjalisty ds. rekrutacji, ponieważ to właśnie one pozwolą Ci podjąć trafne decyzje personalne po obejrzeniu CV czy przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych.
Co można robić po zarządzaniu? Menedżer produktu w startupie
Inną atrakcyjną propozycją dla absolwentów zarządzania jest praca jako menedżer produktu w startupie. Wybierając tę ścieżkę kariery będziesz odpowiadać za rozwój oraz wdrażanie strategii produktowej i nadzór nad całym cyklem życia produktu. Twoje zadania będą dotyczyły zarówno identyfikacji potrzeb rynkowych, jak również wprowadzenia produktu na rynek.
W pracy na tym stanowisku nieoceniona okaże się wiedza z zakresu strategicznego planowania oraz zarządzania projektami, którą zdobędziesz podczas studiów. Umiejętności te pozwolą Ci, jako menedżerowi produktu, skutecznie zarządzać zasobami, czasem oraz ryzykiem, co jest kluczowe w dynamicznie zmieniających się warunkach startupowych.
Kierownik ds. rozwoju w MŚP – jaka praca po zarządzaniu?
Zastanawiasz się, co można robić po zarządzaniu? Sektor małych i średnich przedsiębiorstw rozwija się w niezwykle szybkim tempie, a wiele firm potrzebuje wykształconych i świetnie przygotowanych kierowników. Pełniąc tę niezwykle ważną i prestiżową funkcję będziesz odpowiadać m.in. za:
- realizację strategii biznesowej,
- identyfikację nowych możliwości rynkowych,
- rozwijanie istniejących produktów oraz wprowadzanie innowacji.
Studia z zarządzania przygotują Cię do skutecznego wprowadzania zmian dzięki zagadnieniom z zakresu metod zarządzania projektami, strategii adaptacji czy technik analizy biznesowej. Co więcej, kierunek ten wyposaża przyszłych liderów w kompetencje krytycznego myślenia, planowania strategicznego czy oceny ryzyka.
Dyrektor wydziału w instytucji publicznej
Jeśli myślisz, jaka praca po zarządzaniu okaże się świetnym wyborem, bezdyskusyjnie jedną z nich jest funkcja dyrektora jednego z wydziałów instytucji publicznej. Pełniąc kluczową rolę w zarządzaniu zespołami oraz projektami, masz bezpośredni wpływ na realizację celów publicznych oraz jakość życia społecznego. Na tym stanowisku będziesz odpowiadać m.in. za:
- planowanie strategiczne,
- koordynację działań,
- nadzór nad realizacją różnych inicjatyw.
W realizacji powyższych zadań jako dyrektor pomogą Ci zdobyte kompetencje liderskie oraz wiedza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Więcej na temat znajdziesz w naszym artykule „Zarządzanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie – jak zarządzać zespołem?”.
Koordynator programów w organizacji non-profit
Ostatnią propozycją na karierę po studiach z zarządzania jest praca jako koordynator programów w organizacji non profit. Pełniąc tę funkcję będziesz odpowiadać za planowanie, organizację i nadzorowanie projektów o charakterze społecznym. Twoim głównym zadaniem będzie przede wszystkim koordynowanie działań między różnymi zespołami wolontariuszy przy jednoczesnym zapewnieniu efektywnego wykorzystaniu zasobów i realizacji celów.
Do Twoich zadań będzie zaliczać się również:
- monitorowanie postępów,
- raportowanie wyników dla zarządu,
- angażowanie społeczności oraz innych interesariuszy do wsparcia realizowanych programów.
Jak widać istnieje długa lista propozycji dla absolwentów zarządzania. Zapisz się na studia dostępne w naszej ofercie, które okażą się niezbędne do uzyskania przygotowania na każdym z powyższych stanowisk.