Kryminalistyka Studia licencjackie na kierunku Kryminologia

Cena: 449 zł (czesne)
Liczba wpłat: 30
Liczba semestrów: 6
Lata nauki: 3

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Jeżeli chcesz brać czynny udział w badaniu, rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępstw, wybierz studia, które przygotują Cię do pracy w wyspecjalizowanych jednostkach. Kryminalistyka to studia będące specjalnością w obrębie kierunku Kryminologia I stopnia – dzięki temu poznasz nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne aspekty pracy w tej fascynującej i pełnej wyzwań dziedzinie. Tok nauczania w semestrach 4-6 przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Kryminalistyka

Studia Kryminalistyka w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Podczas nauki nasi eksperci zapoznają cię z zasadami taktycznymi oraz nowoczesnymi metodami wykorzystywanymi w rozpoznawaniu i wykrywaniu zjawisk przestępczych i ich sprawców. Dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzać czynności procesowe na miejscu zdarzenia, zbierać dowody i wykonywać badania techniczne, co w połączeniu z uzyskaną wiedzą z psychologii czy medycyny sądowej pozwoli na profesjonalne działania zawodowe. 

Rozwój społeczeństwa i nowoczesnych technologii sprawia, że eksperci do spraw bezpieczeństwa – a są nimi także kryminolodzy – stają się niezbędni. Nasi absolwenci zdobywają unikalne umiejętności, które pozwolą im dołączyć do grona ekspertów pracujących w organach dochodzeniowo-śledczych, działach operacyjnych czy w sektorze prywatnym. To ogromne możliwości rozwoju i zdobycia zatrudnienia we wciąż rozwijającej się dziedzinie, pozwalające na uzyskanie atrakcyjnych dochodów.

Kryminalistyka - studia, które zapewniają unikalne umiejętności

Aby skutecznie identyfikować negatywne zjawiska społeczne, niezbędny jest szeroki zasób wiedzy z wielu dziedzin. W toku studiów zapoznasz się nie tylko z metodami badawczymi, ale również zdobędziesz wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, zachowań przestępczych i prawa karnego. Nauczysz się również współpracy z biegłymi sądowymi i odkryjesz, czym jest medycyna sądowa – wszystkie te elementy pozwolą na szerokie i obiektywne podjęcie działań prowadzących do rozwiązania sprawy.


Czego się nauczysz, wybierając studia kryminalistyczne?

 • zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępstw oraz wykrywania ich sprawców;
 • poznasz metody, techniki oraz narzędzia służące do ujawniania, zabezpieczania i badania dowodów, w tym śladów cyfrowych i zagrożeń związanych z cyberprzestępczością;
 • nauczysz się, jak profilować sprawcę, zapoznasz się z psychologią osobowości oraz wiktymologią;
 • dowiesz się, jakie są współczesne zagrożenia związane z przestępczością oraz jakie działania podejmować w celu ich eliminacji;
 • poznasz prawo karne, w tym prawo karne procesowe, nauczysz się również negocjacji oraz budowania strategii w sytuacjach kryzysowych.

Miejsca, w których będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów:

 • wymiar sprawiedliwości;
 • służby specjalne, penitencjarne czy celne;
 • administracja państwowa i samorządowa zajmująca się problematyką bezpieczeństwa;
 • firmy detektywistyczne i ochrony mienia.

Dlaczego warto studiować właśnie u nas?

 • zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w nowoczesnym środowisku;
 • skorzystasz z kompetencji doświadczonych wykładowców i praktyków – w tym z prestiżowych, światowych uczelni;
 • otrzymasz legitymację studencką, która uprawni Cię do wielu zniżek;
 • zdobędziesz tytuł zawodowy licencjata i dyplom honorowany również za granicą;
 • wysoką jakość nauczania oraz skuteczność naszych metod potwierdzają liczne certyfikaty, w tym ISO 9001:2015.


Wybierz studia Kryminalistyka i uzyskaj cenione kwalifikacje!

Kryminalistyka to idealne studia nie tylko dla osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa, ale także dla tych, którzy już pracują w tym obszarze i chciałyby zwiększyć swoje kompetencje. Dzięki działaniom specjalistów ds. kryminalistyki system sprawiedliwości może działać sprawnie i skutecznie, a ich kompetencje pozwalają na opracowywanie działań prewencyjnych w celu zapewnienia ochrony i porządku publicznego.


Studiuj na WSKZ

Podczas studiów na naszej Uczelni przygotujesz się do pracy w obszarze kryminologii i kryminalistyki oraz zbierzesz niezbędną liczbę punktów ECTS. Po ukończeniu nauki otrzymasz tytuł zawodowy licencjata oraz uzyskasz kwalifikacje zgodne z VI poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji, co umożliwi kontynuację nauki również za granicą. Z nami zyskujesz komfort nauczania i możliwość organizowania różnych aktywności na Twoich zasadach! To idealna możliwość rozwoju dyscypliny, skutecznego planowania i stałego podnoszenia swoich kompetencji – teraz wreszcie znajdziesz na to czas. Dołącz do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego – czekamy właśnie na Ciebie!

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm).
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności