Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni Studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo

Cena: 299 zł (czesne)

Liczba wpłat: 50
Liczba semestrów: 10
Lata nauki: 5

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Fascynujące nowe technologie, sztuczna inteligencja i tajniki cyberprzestrzeni – dla wielu osób to tylko ciekawe hobby, ale dla Ciebie może to być sposób na sukces w karierze zawodowej! Rozpocznij studia Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni, by przemienić swoje zainteresowania w pełną wyzwań pracę.

Studiując w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego poznasz stosunkowo młodą dziedzinę prawa nowych technologii oraz zostaniesz przygotowany do stosowania go w praktyce. Opanujesz zasady ochrony informacji i technologii, zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa, mediów społecznościowych oraz e-commerce. Uzyskasz praktyczną wiedzę na temat prawnej ochrony własności intelektualnej oraz regulacji związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstw z branży technologicznej. Zgłębisz też zawiłości dotyczące prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. W programie studiów uwzględniono także kwestie prawne dotyczące wdrażania innowacyjnych projektów z branży IT. Studia Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni będą też świetnym pierwszym krokiem do kariery radcy prawnego, adwokata, sędziego, komornika lub notariusza. Solidne podstawy z najważniejszych gałęzi prawa polskiego i unijnego pomogą Ci przygotować się do egzaminu na dowolną aplikację prawniczą.

Zostań prawnikiem przyszłości

Wraz z rozwojem nowych technologii, sfery wirtualnej i sztucznej inteligencji rodzi się coraz więcej wyzwań natury prawnej. Zakładanie innowacyjnych startupów czy opracowywanie futurystycznych narzędzi wiąże się z koniecznością poprawnego dostosowania zapisów prawa do zmieniającej się rzeczywistości. Według raportu EY Law Compass aż dziewięciu na dziesięciu przedstawicieli polskich przedsiębiorstw twierdzi, że przepisy nie nadążają za rozwojem technologii. Zapotrzebowanie na usługi prawników wyspecjalizowanych w dziedzinie nowych technologii rośnie w szybkim tempie. W WSKZ wierzymy, że ze szlifowaniem umiejętności specjalistycznych nie trzeba czekać do uzyskania dyplomu i można zacząć to robić już w trakcie studiów. Wybierając Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni od razu zyskasz doskonałe perspektywy zawodowe w konkretnej dziedzinie.

Podczas studiów Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni:

 • poznasz aspekty dotyczące prawnych i biznesowych regulacji cyberprzestrzeni i cyberbezpieczeństwa;
 • zdobędziesz wiedzę na temat prawa telekomunikacyjnego;
 • opanujesz prawo autorskie i prawo konkurencji w kontekście nowych mediów i technologii;
 • nauczysz się sporządzania oraz weryfikowania umów elektronicznych, zwłaszcza w środowisku e-commerce i e-biznesu;
 • zrozumiesz prawne aspekty wykorzystywania sztucznej inteligencji oraz własności intelektualnej w środowisku online;
 • poznasz wyzwania związane z technologią blockchain i kryptowalutami;
 • zapoznasz się z ogólnymi dziedzinami prawa uniijnego i polskiego, w tym konstytucyjnego, cywilnego, karnego, administracyjnego, gospodarczego i innych;
 • dowiesz się, jak funkcjonują struktury państwa i przedsiębiorstw, także tych z branży nowych technologii;
 • rozwiniesz swoją znajomość języków obcych (słownictwo specjalistyczne).

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów?

 • w korporacjach i startupach z branży IT, fin-tech czy e-commerce;
 • w przedsiębiorstwach zajmujących się rozwijaniem i wdrażaniem sztucznej inteligencji (AI);
 • w branży gier komputerowych i e-sportu;
 • w organizacjach zajmujących się zabezpieczeniami systemów i zwalczaniem cyberprzestępczości;
 • w administracji publicznej korzystającej z usług cyfrowych;
 • w branży kreatywnej jako specjalista do spraw prawa autorskiego, własności przemysłowej i regulacji dotyczących stosowania rozwiązań sztucznej inteligencji;
 • w sądach i kancelariach, a po ukończeniu odpowiedniej aplikacji jako: sędzia, prokurator, radca prawny, adwokat czy notariusz.

Ukończenie kierunku daje także możliwość rozpoczęcia własnej działalności – przedsiębiorstwa o charakterze konsultingowym w dziedzinach obejmujących prawo nowych technologii.

Dlaczego właśnie Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni w WSKZ?

 • studia pozwolą Ci zdobyć nowatorską wiedzę i umiejętności z bardzo rozwojowej dziedziny;
 • będziesz uczyć się od najlepszych – w tym doświadczonych wykładowców z prestiżowych zagranicznych uczelni;
 • spotkasz się z wysoką jakością nauczania, którą potwierdzają liczne certyfikaty, w tym m.in.: cert. ISO 9001:2015;
 • otrzymasz legitymację studencką, która uprawni Cię do atrakcyjnych zniżek;
 • na zakończenie studiów zdobędziesz tytuł magistra prawa potwierdzony dyplomem zgodnym ze standardami Unii Europejskiej;
 • ukończenie jednolitych studiów magisterskich jest niezbędne, by zostać prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym, prokuratorem, notariuszem, sędzią lub komornikiem. Studia Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni, będące specjalnością w obrębie kierunku Prawo jednolite magisterskie dają Ci taką możliwość. Tok nauczania od 3 semestru przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni. 


Zostań wziętym specjalistą z nowatorskiej dziedziny

Studia w WSKZ oferują wiele możliwości rozwoju w najnowocześniejszych przedsiębiorstwach z branży IT, AI czy nowych technologii. Jako absolwent staniesz się specjalistą w dziedzinie, która ewoluuje na naszych oczach – a tym samym nadal wymaga  pracy nad implementacją i unifikacją prawa, tworzeniem odpowiednich przepisów i rozstrzyganiem sporów. Podczas nauki, oprócz poznawania zawiłości cyberprawa, zdobędziesz również ogólną wiedzę dotyczącą przepisów i aktów prawnych oraz przydatne umiejętności miękkie – skuteczną komunikację i argumentację. Umożliwi Ci to pracę w każdej kancelarii, dziale prawnym czy sądzie.

Studia magisterskie na WSKZ to mądry wybór

Jeżeli zdecydujesz się rozpocząć studia Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni, możesz być pewien, że zapewnimy Ci edukację na najwyższym poziomie. Zdobędziesz kompetencje szczególnie poszukiwane na nowoczesnym rynku pracy, dzięki czemu możesz stać się cenionym specjalistą w branży nowych technologii. Wybierając studia na WSKZ łatwo połączysz naukę z życiem prywatnym i zawodowym. Podczas studiów uzyskasz odpowiednią liczbę punktów ECTS, otrzymasz tytuł magistra prawa, który jest niezbędny do podjęcia pracy w każdym zawodzie prawniczym i zdobędziesz kwalifikacje zgodne z VII poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Wybierz studia jednolite magisterskie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego i przekonaj się, jak komfortowa może być edukacja.

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm).
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności