Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów - studia jednolite magisterskie

Cena: 499 zł (czesne)

Liczba wpłat: 50
Liczba semestrów: 10
Lata nauki: 5

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty
 Zapisz się już dziś i zagwarantuj sobie miejsce w semestrze rozpoczynającym się 24.02.2024 r. Na wybranym kierunku liczba miejsc może być ograniczona.
O przyjęciu może decydować kolejność pełnej rejestracji, w tym dokonanie opłaty za studia.

Świadczenie doradztwa w zakresie usług prawnych to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji na rynku. Rozpocznij studia Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów, by doradzać firmom w kwestiach prawnych aspektów rozwoju biznesowego.

Studia prawnicze w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego umożliwią Ci poznanie wielu różnych obszarów prawa, w tym zagadnień dotyczących obsługi prawnej przedsiębiorstw i konsumentów. Treści kształcenia obejmują zarówno prawo karne, cywilne i konstytucyjne, jak i bardziej sprofilowane prawo finansowe oraz handlowe. Na studiach w WSKZ nauczysz się udzielania porad w zakresie stosowania prawa polskiego i unijnego. Poznasz zasady negocjacji z klientami i zrozumiesz, w jaki sposób możesz doradzić danej osobie czy firmie. Dowiesz się także jak tworzyć i opiniować umowy oraz pisma potrzebne w przyszłej pracy. 

Ponadto na studiach Obsługa prawna nauczysz się prowadzić sprawy rejestrowe oraz zapoznasz się z podstawami przeprowadzania windykacji czy postępowań egzekucyjnych. Będziesz przygotowany na rozstrzyganie sporów karnych i cywilnych, a także do udziału w mediacjach. Poznasz prawo konsumenckie, zasady świadczenia usług doradczych oraz sporządzania pism procesowych. Wyposażony w tak kompleksową wiedzę staniesz się poszukiwanym specjalistą na rynku pracy! Jeśli widzisz siebie w roli radcy prawnego lub adwokata, te studia najlepiej przygotują Cię do egzaminów na odpowiednie aplikacje.

Zostań prawnikiem w obszarze, który stale się rozwija

Według raportu Dostęp do prawa wśród małych i średnich przedsiębiorców prawie połowa respondentów prowadzących działalność gospodarczą (aż 46,9%) napotkała co najmniej jeden poważny problem o charakterze prawnym w ciągu ostatnich 3 lat. To aż 974 tys. przedsiębiorstw potrzebujących pomocy prawnej! Dzięki studiom Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów staniesz się poszukiwanym specjalistą, który będzie w stanie zaoferować firmom swoje wsparcie, co oczywiście będzie mieć znaczący wpływ na otrzymywanie konkurencyjnego wynagrodzenia.

Czego możesz się spodziewać podczas studiów?

 • dowiesz się, jak wygląda bieżąca obsługa prawna przedsiębiorstw;
 • poznasz zasady sporządzania pism procesowych, wniosków, projektów umów i kontraktów biznesowych;
 • zrozumiesz zasady skutecznych negocjacji z klientami;
 • zapoznasz się z tematyką postępowań upadłościowych i postępowań restrukturyzacyjnych;
 • dowiesz się, jak prowadzone są sądowe sprawy gospodarcze, konsumenckie oraz z zakresu prawa pracy;
 • nabędziesz umiejętności prawidłowego poruszania się po aktach prawnych dotyczących ochrony konkurencji i konsumenta;
 • poznasz wszystkie dziedziny prawa polskiego i unijnego, dzięki czemu będziesz dobrze przygotowany do egzaminu na dowolną aplikację prawniczą;
 • dowiesz się, jak funkcjonują struktury przedsiębiorstw.

Po studiach Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów będziesz mógł pracować w:

 • kancelariach oraz firmach doradczych i konsultingowych;
 • urzędach i instytucjach zajmujących się ochroną praw przedsiębiorców i konsumentów (np. Państwowej Inspekcji Handlowej, Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów);
 • działach prawnych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych jako prawnik zatrudniony w strukturach firmy;
 • instytucjach państwowych, samorządowych, a także unijnych i międzynarodowych;
 • organizacjach pozarządowych;
 • placówkach edukacyjnych i na uniwersytetach w ramach kariery naukowej
 • jako adwokat, notariusz, radca prawny, prokurator, komornik czy sędzia (po ukończeniu odpowiedniej aplikacji).

Dlaczego Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów jest dla Ciebie?

 • będziesz uczyć się od najlepszych – w tym także wykładowców ze znanych zagranicznych uczelni;
 • łatwo połączysz studia z innymi obowiązkami;
 • spotkasz się z wysoką jakością nauczania, którą potwierdzają pozytywne oceny PKA i certyfikaty, w tym m.in.: cert. ISO 9001:2015;
 • otrzymasz legitymację studencką, czyli uprawnienie do zniżek;
 • na zakończenie studiów zdobędziesz tytuł magistra prawa potwierdzony dyplomem zgodnym ze standardami Unii Europejskiej;
 • ukończenie jednolitych studiów magisterskich jest niezbędne, by zostać prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym, prokuratorem, notariuszem, sędzią lub komornikiem. Studia Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów, będące specjalnością w obrębie kierunku Prawo jednolite magisterskie dają Ci taką możliwość.

Pomagaj innym, jednocześnie rozwijając swoją karierę prawnika

Studia Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów to idealny wybór dla wszystkich tych, którzy chcą zmieniać rynek biznesowy na lepsze. Jako absolwent staniesz się specjalistą w dziedzinie, która jest bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie. Będziesz mógł udzielać konsultacji prawnych i pomagać ludziom, których firma znalazła się w trudnej sytuacji. Znajdziesz rozwiązania problemów i zyskasz wdzięczność klientów oraz prestiż w środowisku prawniczym. Jeśli jednak zdecydujesz się iść inną drogą, to zawsze możesz zdecydować się na rozwój kariery w instytucjach takich jak sądy czy kancelarie. 

W WSKZ, oprócz poznawania podstaw prawa przedsiębiorstw i konsumentów, zdobędziesz również ogólną wiedzę dotyczącą przepisów i aktów prawnych, a także umiejętność komunikacji i argumentacji. Będziesz gotowy, by kontynuować edukację, wybierając dowolną aplikację – adwokacką, sędziowską czy notarialną.

Studia magisterskie na WSKZ oferują wiele możliwości

Wybierając studia Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów, zdobędziesz kompetencje szczególnie poszukiwane w świecie biznesu. WSKZ umożliwia łączenie edukacji z pracą lub życiem prywatnym dzięki możliwości korzystania z nowoczesnych metod nauczania. W trakcie nauki uzyskasz odpowiednią liczbę punktów ECTS, otrzymasz tytuł magistra prawa, który jest niezbędny do podjęcia pracy w każdym zawodzie prawniczym i zdobędziesz kwalifikacje zgodne z VII poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Ostatni krok dzieli Cię od zostania specjalistą w zakresie prawa przedsiębiorstw i konsumentów – zapisz się na studia już dziś!

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Dz. U. 2018 poz. 1668".
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


Pobierz program studiów  

| Pobierz harmonogram płatności