Prawo medyczne i bioetyka Studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo

Cena: 299 zł (czesne)

Liczba wpłat: 50
Liczba semestrów: 10
Lata nauki: 5

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Poznaj rozważania prawno-etyczne współczesnej medycyny i dowiedz się, w jaki sposób możesz wywrzeć pozytywny wpływ na funkcjonowanie służby zdrowia. Prawo medyczne i bioetyka to studia, które pozwolą Ci one zgłębić tajniki prawa medycznego i zrozumieć znaczenie etyki zawodowej w sektorze ochrony zdrowia.

Dzięki interdyscyplinarnemu programowi rozwiniesz umiejętności przydatne w pracy prawnika w sektorze medycznym.Obejmuje on aspekty związane z odpowiedzialnością prawną (karną, cywilną i administracyjną), etyką zawodową oraz prawem medycznym. Dowiesz się także, jakie wyzwania prawne pojawiają się w związku z procedurami medycznymi i badaniami klinicznymi. Wybierając Prawo medyczne i bioetyka w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego opanujesz nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale również nauczysz się skutecznego rozwiązywania problemów prawno-etycznych w praktyce. Dzięki temu rozwój Twojej prawniczej kariery będzie mógł iść w parze z faktycznym wsparciem lekarzy i pacjentów znajdujących się w trudnych sytuacjach.

Prawo medyczne i bioetyka – studia przyszłości

Wraz z rozwojem nowych technologii oraz odkryciami z dziedziny medycyny i biologii człowieka rodzi się coraz więcej dylematów natury etycznej. Przeprowadzanie nowatorskich zabiegów to jedno, ale umiejętność poprawnego stosowania zapisów prawa do zmieniającej się rzeczywistości – to sprawa zupełnie inna. Choć zapotrzebowanie na usługi prawne w sektorze ochrony zdrowia rośnie, to kompetencje z tego zakresu wciąż są domeną nielicznych prawników. Specjaliści z dziedziny prawa medycznego i bioetyki mają unikalną wiedzę, a co za tym idzie – świetne perspektywy zarobkowe. Podejmując studia Prawo medyczne i bioetyka zdobędziesz duże możliwości rozwoju zawodowego, a także satysfakcję z pracy na rzecz poprawy funkcjonowania tak ważnego dla społeczeństwa sektora.

Czego możesz się spodziewać, jeśli postawisz na Prawo medyczne i bioetykę?

 • zrozumiesz zasady działania etyki zawodowej w branży medycznej;
 • poznasz problematykę odpowiedzialności prawnej w zakresie działalności medycznej;
 • przeanalizujesz wyzwania prawno-etyczne współczesnej medycyny, ze szczególnym naciskiem na dylematy bioetyczne;
 • zdobędziesz kompetencje do oceny praktyk stosowanych przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych pod kątem zgodności z aktualnym stanem prawnym;
 • poznasz najważniejsze dziedziny prawa oraz nauczysz się czytać i interpretować przepisy;
 • zdobędziesz aktualną wiedzę na temat obowiązującego prawa oraz mechanizmów jego stanowienia i stosowania;
 • nauczysz się sprawnego poruszania się w obrębie struktur państwa i organizacji;
 • dowiesz się, jak działa m. in.: prawo karne, cywilne i administracyjne, co pozwoli Ci przygotować się do egzaminu na wybraną aplikację prawniczą.

Gdzie możesz znaleźć pracę?

 • w laboratoriach i ośrodkach badawczych;
 • w działach administracyjno-prawnych służby zdrowia;
 • w koncernach farmaceutycznych;
 • w klinikach leczniczych i eksperymentalnych;
 • w komisjach bioetycznych;
 • w działach prawnych przedsiębiorstw;
 • na uniwersytetach lub w innych placówkach edukacyjnych w ramach kariery naukowej;
 • w kancelariach prawnych jako radca prawny, adwokat, notariusz, komornik czy prokurator (po ukończeniu odpowiedniej aplikacji).

Będziesz także przygotowany na prowadzenie własnej działalności –  firmy o charakterze konsultingowym w dziedzinach obejmujących prawo, medyczną etykę zawodową i bioetykę w sektorze ochrony zdrowia.

Dlaczego powinieneś wybrać właśnie WSKZ?

 • zdobędziesz kompetencje niezbędne do pracy w zawodzie prawnika i będziesz mógł kontynuować naukę na wybranej aplikacji, studiach podyplomowych lub doktoranckich;
 • masz gwarancję wysokiej jakości nauczania – możemy pochwalić się licznymi certyfikatami, w tym m.in.: cert. ISO 9001:2015
 • otrzymasz legitymację studencką, która uprawni Cię do zniżek;
 • zdobędziesz tytuł magistra prawa potwierdzony dyplomem zgodnym ze standardami Unii Europejskiej;
 • ukończenie jednolitych studiów magisterskich jest niezbędne, by zostać prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym, prokuratorem, notariuszem, sędzią lub komornikiem. Studia Prawo medyczne i bioetyka, będące specjalnością w obrębie kierunku Prawo jednolite magisterskie dają Ci taką możliwość. Tok nauczania od 3 semestru przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Prawo medyczne i bioetyka. 


Prawo medyczne i bioetyka oferuje Ci wybór

Studia prawnicze to szerokie spektrum możliwości zawodowych, zarówno w obszarze prawa medycznego, jak i w ujęciu ogólnym. Podczas nauki w WSKZ, oprócz wiedzy o przepisach, rozwiniesz również pożądane umiejętności miękkie – skuteczną komunikację, argumentację i umiejętność dowodzenia swoich racji, co ułatwi Ci profesjonalny kontakt z interesariuszami. Będziesz mógł spełniać się w nowatorskich ośrodkach badawczych i uczestniczyć w tworzeniu nowego prawa medycznego, ale z łatwością odnajdziesz się także w każdej kancelarii. Dzięki temu zyskujesz nieograniczone możliwości rozwoju!

Studia jednolite magisterskie na WSKZ to komfortowa nauka

Studia Prawo medyczne i bioetyka zapewniają naszym studentom wiedzę i umiejętności szczególnie cenione na rynku pracy, dzięki czemu zyskują oni najbardziej poszukiwane kompetencje i stają się rozchwytywanymi specjalistami. Wybierając WSKZ łatwo połączysz naukę z pracą lub rozwojem prywatnych zainteresowań. Podczas studiów uzyskasz odpowiednią liczbę punktów ECTS, otrzymasz tytuł magistra prawa, który jest niezbędny do podjęcia pracy w każdym zawodzie prawniczym i zdobędziesz kwalifikacje zgodne z VII poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Z nami zyskasz komfort edukacji idealnie dopasowanej do Ciebie i Twoich potrzeb – teraz wreszcie uda Ci się znaleźć czas na rozwój.

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm).
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności