Dietetyka kosmetyczna


Cena:  360 zł (czesne)

 

Dziś 12% taniej 410 PLN


ilość wpłat: 102 semestry
Ocena słuchaczy:8.9
168 opinii

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej


Kierunek studiów: Dietetyka kosmetyczna


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel:

Celem kierunku Dietetyka kosmetyczna jest wyposażenie słuchacza w wiedzę i umiejętności w zakresie planowania jadłospisów oraz zaleceń żywieniowych wpływających pozytywnie na pielęgnację; przygotowanie do wykonywania i świadczenia usług związanych z dietą w kosmetologii.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

Program kierunku skupiony jest na przekazaniu, utrwaleniu i poszerzeniu aktualnej wiedzy oraz umiejętności z zakresu podstaw kosmetologii, roli diety i zdrowego odżywiania w pielęgnacji skóry i jej przydatków oraz składników odżywczych w diecie i pielęgnacji cery; obejmuje ponadto zagadnienia związane z dietą przeciw rodnikową, doustną suplementacją pokarmową, żywieniem w schorzeniach skóry, dietetyką pediatryczną, żywieniem osób w podeszłym wieku oraz w różnych zespołach metabolicznych, toksykologii i bezpieczeństwie żywności, farmakologii i farmakoterapii.

Absolwent studiów posiada - kompendium wiedzy pozwalającej na interdyscyplinarne postępowanie przeciwdziałające procesowi starzenia się skóry i poprawę jej wyglądu; wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające na diagnozowanie stanu skóry i niedoborów żywieniowych, wspomaganiu procesu leczenia dermatoz i schorzeń skóry, opóźnianiu procesów jej starzenia oraz komponowaniu diety niezbędnej w zachowaniu prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci oraz uwzględnieniem ich stanu.

Absolwenci studiów posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w charakterze dietetyka w gabinetach kosmetycznych, salonach SPA, centrach odnowy biologicznej, poradniach dietetycznych, placówkach prowadzących żywienie zbiorowe, organizacjach konsumenckich, klubach sportowych. Mogą także założyć własną działalność gospodarczą w ww. obszarze.


Adresaci:

Studia adresowane są do osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem i jego wpływem na pielęgnację, a także właścicieli, osób pracujących lub planujących zatrudnianie w gabinetach kosmetycznych, salonach SPA, centrach odnowy biologicznej, organizacjach zajmujących się promocją zdrowia bądź poradniach dietetycznych; dietetyków, lekarzy i dermatologów; kobiet dbających o piękno wewnętrzne i zewnętrzne.