Bibliotekoznawstwo (2 sem)

Cena: 400 zł (czesne)

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 399 opinii
9.2
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Bibliotekoznawstwo


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Z wykorzystaniem metod kształcenia: online (e-learning)



Charakter studiów: studia kwalifikacyjne


Cel:

Studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo umożliwiają absolwentom uzyskanie kwalifikacji do pracy w bibliotekach prowadzonych przez inne niż szkoła placówki wychowawcze, bibliotekach podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w charakterze bibliotekarza (studia 2-semestralne).

Celem studiów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy, umiejętności, a także kompetencji społecznych w zakresie wszystkich złożonych obszarów pracy bibliotekarskiej. Od ewidencji i katalogowania do metodyki pracy z czytelnikiem indywidualnym i zbiorowym (w tym niepełnosprawnym). Ukierunkowane są na szeroko pojęty warsztat informacyjny, oświatowy i naukowy.


Czas trwania:

Studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo można realizować w dwóch wariantach:

- studia 2-semestralne - 275 godzin, w tym 60 godzin praktyk (umożliwiają zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu bibliotekarza);

- studia 3-semestralne dla nauczycieli - 376 godzin, w tym 90 godzin praktyk (umożliwiają zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu bibliotekarza i nauczyciela-bibliotekarza). Link do kierunku w wersji 3-semestralnej: https://studia-online.pl/kursy/595/studia/podyplomowe/bibliotekoznawstwo-3-sem.


Uzyskane kwalifikacje:

Studia podyplomowe z zakresu „Bibliotekoznawstwa” mają charakter kwalifikacyjny.

Studia dwusemestralne -umożliwiają zdobycie uprawnień do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotekach prowadzonych przez inne niż szkoła placówki wychowawcze, bibliotekach podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Studia trzysemestralne -umożliwiają zdobycie uprawnień do zajmowania stanowiska nauczyciela-bibliotekarza w szkołach i placówkach oświatowych oraz bibliotekarza w bibliotekach naukowych i publicznych.

Absolwenci kierunku otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Adresaci:

Studia dedykowane są osobom bez uprawnień pedagogicznych pragnących nabyć kwalifikacje do pracy w bibliotekach innego typu niż szkolne czy pedagogiczne. 

| Pobierz program kierunku