Zarządzanie logistyką kwalifikacje

Zarządzanie logistyką kwalifikacje

Zaktualizowano dnia 13 sierpnia 2021

Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Zarządzanie logistyką.

W każdym przedsiębiorstwie zatrudniane są osoby do planowania procesów. Zadania odnoszące się do kontroli i planowania zaopatrzenia mogą być przydzielone menadżerowi jednostki. Jednak żadna firma nie obejdzie się bez pracowników obeznanych z logistyką. Szczególnie są oni potrzebni w firmach produkcyjnych, transportowych, ale i w sklepach, w tym w branży e-commerce. Dlatego coraz chętniej zatrudniane są osoby, które mają Zarządzanie logistyką kwalifikacje. Jeśli ich potrzebujesz lub chcesz je uzyskać, aby np. zmienić posadę, wystarczy, że zapiszesz się na studia podyplomowe online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Jest to Uczelnia działająca zgodnie z wymaganiami programowymi MNiSW, a więc daje Ci konkretne wykształcenie.

Zarządzanie logistyką kwalifikacje – jak szybko je zdobyć?

Logistyka to bardzo szeroki kierunek nauki, ale nie musisz na to poświęcać kilku lat. Zarządzanie logistyką możesz studiować w wygodny sposób wybierając studia online. Taka specjalistyczna wiedza przyda Ci się podczas pracy na wielu stanowiskach. Przede wszystkim jest ona kierowana do osób, które na co dzień pracują w dziale logistycznym, do kadry kierowniczej sprawującej pieczę nad systemem logistycznym, oraz tych, którzy pracują w firmie logistycznej lub transportowej. Także osoby odpowiadające za dostawy, sprzedaż i wysyłkę wyrobów gotowych, czy nawet e-commerce mogą poszerzyć wiedzę, niezbędną do wykonywania swojej pracy.

Co musisz wiedzieć nt. zarządzania logistyką?

W logistyce bardzo ważne są procesy planowania, realizacji i kontroli działań. Wobec tego na te obszary kładzie się największy nacisk podczas nauki. Dowiesz się, jak w efektywny sposób planować działania, pod kątem nie tylko szybkiego ich dostarczenia z punktu A do punktu B, ale też pod względem efektywności ekonomicznej. Musisz pilnować kosztów, ale też umieć analizować wydatki i poniesione koszty, a później wyciągać wnioski, dzięki którym zaplanujesz kolejne działania.

Większość osób zajmujących się logistyką musi również pilnować rotacji towarów. A zatem potrzebujesz wiedzy o wskaźnikach ekonomicznych, dzięki którym wyliczysz, jaka jest właściwa dla danej firmy rotacja magazynowa i ile konkretnie produktów, wyrobów czy półproduktów potrzebujesz mieć na bieżąco na stanie. Przechowywanie zbyt dużej ilości naraz generuje dodatkowe koszty. Aczkolwiek nie możesz też mieć zbyt mało rzeczy na stanie, ponieważ wtedy procesy produkcyjne mogą zostać zaburzone, a dostawy się opóźnią. więc trzeba mieć wiedzę i o ekonomii, finansach, rachunkowości i samym zarządzaniu. Dokładnie taką porcję informacji specjalistycznych zdobędziesz na studiach online w WSKZ.